Išsamus patikrinimas (due diligence) yra svarbi kiekvieno įmonės ar akcijų pirkimo-pardavimo sandorio dalis, padedanti išvengti netikėtumų abiems sandorio šalims: investuotojams - atidžiau pažvelgti į galimas finansines, mokesčių ir teisines rizikas prieš planuojamą sandorį, atitinkamai įvertinti pardavimo kainos pagrįstumą arba įtraukti papildomas pardavėjo garantijas į pirkimo-pardavimo sutartį, pardavėjams - įvertinti prašomos pardavimo kainos pagrįstumą ir galimas nuolaidas.

Atlikę patikrinimą, parengiame rašytines išvadas, leidžiančias ne tik geriau suprasti įsigijamos įmonės veiklos modelį, padėtį rinkoje, pagrindinius augimo veiksnius, nustatytas rizikas ir rekomendacijas, kaip rizikas valdyti, bet ir lengviau priimti sprendimus derybose dėl būsimo sandorio sąlygų.

 

Siųsti užklausą

Išsamaus patikrinimo apimtis priklauso nuo sandorio ir tikrinamos įmonės veiklos specifikos, tačiau gali būti sutelktas į, pavyzdžiui:

  • Istoriniai prekybos rezultatai – analizuojami augimo veiksniai, pagrindiniai klientai, kiekvieno kliento, segmento ar produkto pajamų ir maržos raida bei su sritimi susiję KPI;
  • Grynosios skolos analizė, siekiant nustatyti galimus į skolą panašius elementus ir sezoniškumą bei apyvartinio kapitalo poreikius;
  • Finansinių ir valdymo ataskaitų teikimo kokybė – finansinių funkcijų ir kontrolės, ataskaitų teikimo ir biudžeto sudarymo proceso komentavimas ir kt.

Išsamaus patikrinimo kryptys:

  • Finansinė analizė
  • Teisinis patikrinimas
  • Mokestinė analizė
  • Finansinė analizė
    Finansinė analizė
    Išsamus finansinis patikrinimas skiriasi nuo finansinių ataskaitų audito, nes jame analizuojamos ir paaiškinamos finansinių rezultatų ir verslo veiklos pokyčių priežastys ir veiksniai.
  • Teisinis patikrinimas
    Teisinis patikrinimas
    Teisinio išsamaus patikrinimo metu ieškoma informacijos apie verslą, siekiant įsitikinti, kad investicija ar pirkimas yra naudingas. Tyrimo metu siekiama atskleisti visus svarbius faktus ir galimus įsipareigojimus.
  • Mokestinė analizė
    Mokestinė analizė
    Mokestinės analizės tikslas - įvertinti, ar dabartinė įmonės padėtis atitinka Lietuvos ar užsienio mokestines normas. Mokesčių ekspertai atlieka įmokų analizę, nustato mokesčių riziką ir peržiūri istorinį mokestinį archyvą.