article banner
Duomenų apsauga

Kas nutiko „WhatsApp“?

Praėjusią savaitę „WhatsApp“ paskelbė keičianti savo duomenų politiką ir nuo šiol naudotojai neturi kito pasirinkimo, tik sutikti, kad jų duomenys būtų prieinami „Facebook“ - „WhatsApp“ savininkui arba bet kuriai kitai jo pasirinktai trečiajai šaliai. Atsižvelgiant į ligšiolinę „Facebook“ duomenų valdymo praktiką, ši naujovė neturėtų nustebinti.

Po viešo pranešimo apie tokį duomenų tvarkymo procedūrų pakeitimą naudotojai ėmė masiškai atsisakyti „WhatsApp“ ir išbandyti naujas susirašinėjimo programėles, tokias kaip „Signal“, kurią rekomendavo Elon Musk.

Ar Jūs taip pat planuojate pakeisti savo naudojamą susirašinėjimo programėlę? Štai keletas svarbių patarimų, į kuriuos rekomenduojame atsižvelgti:

  1. Žinučių šifravimas turėtų būti suprantamas kaip visiškai įprastas.
  2. Kitos naujausios saugos funkcijos yra išnykstantys pranešimai, pranešimai, kuriuos galima peržiūrėti tik vieną kartą, užšifruoti profiliai, klaviatūros incognito režimas, skirtas „Android“, kuris neleidžia „Gboard“ siųsti teksto rinkimo istorijos atgal į „Google“, atsarginės kopijos su numatytaisiais nešifruotų atsarginių kopijų nustatymais „Google“ diske arba „Apple iCloud“.
  3. Atvirojo kodo programa yra saugesnė negu uždarojo kodo programa.
  4. Programėlė viešai skelbia savo duomenų tvarkymo politiką ir nesiūlo Jums rinktis tarp dviejų kraštutinumų - sutikti su siūlomais duomenų naudojimo būdais arba apskritai nenaudoti programėlės.

Programėlę yra gerai įvertinę technologijų žurnalai ir tinklaraščiai.

 

Susidomėjote šia tema?

Susisiekime!